Materiał Partnera

Zalety i zastosowania magnesów samoprzylepnych

Zalety i zastosowania magnesów samoprzylepnych

Neodymowe magnesy samoprzylepne przeznaczone są do codziennego użytku w wielu miejscach. Przydają się zarówno w domu, jak i pracy czy różnego typu pracowniach plastycznych, warsztatach i nie tylko. Jedną z ich licznych zalet jest wysoka trwałość, a także szerokie możliwości zastosowania. Jakie są pozostałe atuty magnesów samoprzylepnych? Jakie są ich rodzaje oraz do czego najczęściej się je wykorzystuje? Odpowiadamy w artykule.

Czym są magnesy samoprzylepne?

Magnesy samoprzylepne to magnesy neodymowe pokryte z jednej strony warstwą mocnego kleju. Wystarczy odkleić folię zabezpieczającą i przykleić go w określone miejsce, aby móc przyczepiać do niego różne przedmioty. Magnesy mogą być dwubiegunowe lub jednobiegunowe, a w ofercie takich sklepów, jak Kakado znajdziesz modele o różnych grubościach, np.:

  • 2 mm,

  • 1 mm,

  • 0,6 mm.

Choć standardowe magnesy samoprzylepne mają okrągły kształt i średnicę 10 mm, na specjalne zamówienie dostępne są także modele w innych rozmiarach, kwadratowe, prostokątne, walcowate lub z dziurką w środku. Występują w kolorze srebrnym lub złotym, dzięki czemu możesz stworzyć z nich estetyczne ozdoby.

Gdzie stosuje się magnesy samoprzylepne?

Główną funkcją magnesów samoprzylepnych jest tworzenie za ich pomocą estetycznych, a jednocześnie bardzo wygodnych zamknięć. Jest to niezwykle praktyczny sposób na zabezpieczanie przede wszystkim pudełek i opakowań. Zależnie od rodzaju oraz rozmiaru równie dobrze sprawdzają się w przypadku teczek, notesów, a także rozmaitych artykułów reklamowych zamawianych przez firmy.

Co istotne, magnesy dostępne są także w wersji bez kleju. Wówczas wykorzystywane są jako zapięcie torebek i plecaków – wszywane pomiędzy warstwy materiału. Ponadto estetyczny wygląd magnesów samoprzylepnych, a także różnorodność ich modeli umożliwiają stworzenie przy ich pomocy ozdób lodówkowych lub praktycznych znaczników na tablicę magnetyczną.

Jakie są zalety magnesów samoprzylepnych?

Magnesy samoprzylepne są przede wszystkim niezwykle uniwersalne i mają wiele zastosowań – sprawdzą się w wielu sytuacjach oraz miejscach. Zamknięcia tworzone za ich pomocą są nie tylko wygodne i praktyczne, ale też bardzo estetyczne oraz eleganckie. Pudełeczka na magnes wykorzystywane są m.in. przez producentów biżuterii, którzy zamykają w nich swoje unikalne produkty. Co więcej, klej, którym pokryta jest jedna strona magnesu, jest bardzo mocny i trwały. Po przyklejeniu go na ścianę lub inne miejsce możesz być pewien, że nie odklei się łatwo i utrzyma tam przez długi czas.

 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy