Materiał Partnera

Właściwości folii stretch 

Właściwości folii stretch 

Wykorzystywanie folii w gospodarstwach domowych oraz w zakładach produkcyjnych stało się codziennością. Dzięki niej jesteśmy w stanie ułatwić sobie życie i zabezpieczyć potrzebne przedmioty. Folia stretch to doskonałe i uniwersalne rozwiązanie zapewniające dużo korzyści. Czym jest folia stretch, jakie są jej zalety i jakie ma właściwości? Czy warto z niej korzystać?

Czym jest folia stretch?

Folia stretch to nic innego jak nazwa dla folii polietylenowej. Polietylen powstaje w procesie polimeryzacji etenu, dzięki czemu zawdzięcza swoje właściwości. Występuje w kilku kolorach i jest niezwykle elastyczna. Pozwala w łatwy sposób zabezpieczyć konkretne przedmioty i ochronić je od czynników zewnętrznych. Jest odporna na przenikanie wilgoci i nie jest podatna na działanie kwasów. Co więcej, folia ta dostosowuje się do kształtu przedmiotu, dzięki czemu można ją wykorzystać do zabezpieczania przesyłek o nietypowych gabarytach. Folia stretch jest idealna do ręcznej produkcji, ale również tej z wykorzystaniem maszyn. Jej zastosowanie jest praktyczne i pozwala zwiększyć funkcjonalność proca. Dodatkowo jest to jedna z tańszych, a przy tym dających pożądane rezultaty opcja. Folia stretch występuje w różnej grubości i o różnych naciągach, dzięki czemu można ją dostosować do naszych potrzeb i oczekiwań. Producent taśm samoprzylepnych i folii Total Market oferuje szeroki wybór folii typu stretch wykonanej z wysokiej jakości materiałów. 

Do czego wykorzystuje się folie stretch?

Ze względu na swoje właściwości folia stretch wykorzystywana jest w wielu branżach. Przede wszystkim idealnie nadaje się do ochrony towaru na paletach. Co więcej, folia ta może posłużyć do zabezpieczenia ich podczas transportu. Wykorzystuje się ją do wzmocnienia ochrony przesyłek pocztowych. Folia stretch znajduje również zastosowanie przy zabezpieczaniu książek. Idealnie przylega do przedmiotów, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom ochrony. Niweluje zapachy, dlatego ma również zastosowanie w naszych kuchniach. Zdarza się, że zanim włożymy danie do lodówki, zabezpieczamy je folią typu stretch. Co więcej, jej zastosowanie sięga nawet gospodarstw rolnych. Dzięki swoim właściwością i odporności na czynniki atmosferyczne służy do okrycia zebranych plonów przed deszczem. 

Folia stretch jest uniwersalnym i pomocnym rozwiązaniem dla wielu codziennych sytuacji. Pomaga w zabezpieczaniu przedmiotów oraz pełni funkcję ochronną. Jest niezastąpionym elementem gospodarstw domowych, rolnych i przedsiębiorstw. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy