Artykuł sponsorowany

Śmigłowiec Robinson R22. Charakterystyka

Śmigłowiec Robinson R22. Charakterystyka

Śmigłowce coraz częściej stają się środkami transportu dostępnymi dla rosnącej liczby entuzjastów lotnictwa. Mniejsze modele maszyn, takie jak legendarny już Robinson R22 są wybierane do wygodnego przemieszczania się przez osoby podróżujące w interesach lub załatwiających wiele spraw w odległych od siebie miejscach. Na popularność latania śmigłowcem ma też wypływ fakt, że jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów podróżowania.

Co wyróżnia śmigłowce Robinson R22?

Początki wykorzystywania śmigłowców to głównie zastosowania wojskowe oraz prowadzenie akcji ratowniczych. Z czasem rynek tych maszyn znacznie się rozwinął i poza urządzeniami służącymi do transportu ładunków pojawiły się konstrukcje używane na rynku cywilnym do przewozu kilku pasażerów. Sprzęt tego rodzaju był jednak kosztowny w zakupie i kłopotliwy w utrzymaniu, wymagał też zatrudniania obsługującego go pilota. Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się śmigłowca Robinson R22. Lekka, dwumiejscowa konstrukcja o niewielkich rozmiarach nadawała się idealnie do samodzielnego pilotowania, okazała się więc wymarzoną propozycją dla osób, które chcą oddać się przyjemności latania lub poszukują wygodnego i uniwersalnego, lecz przy tym niedrogiego środka transportu.

Dlaczego warto korzystać ze śmigłowców Robinson R22?

Korzystanie ze śmigłowca Robinson R22 oznacza pełną swobodę, z jaką łączy się latanie maszynami tego rodzaju oraz stosunkowo niskie koszty związane z utrzymaniem maszyny. Przy zasięgu wynoszącym w przypadku wersji Beta II 460 km nie ma problemów z dotarciem do nawet dość daleko położonych miejsc. Prędkość przelotowa na poziomie 178 km/h sprawia, że czas podróży nie będzie zbyt długi, a niewielka masa startowa sięgająca 622 kg oznacza, że maszyna może korzystać z lądowisk położonych w niemal każdym terenie. Do użytkowania śmigłowca zachęca też masa użyteczna wynosząca 223 kg, co powoduje, że nie ma problemów z przewiezieniem pilota i towarzyszącej mu osoby. Do zalet śmigłowców Robinson R22 Beta II należy też dwułopatowy wirnik, który znacznie ułatwia parkowanie. Z uwagi na umiarkowane zużycie paliwa koszty lotu będą znacznie niższe niż przy wykorzystaniu większych maszyn. Prosta pod względem mechanicznym konstrukcja oznacza stosunkowo niedrogie serwisowanie i naprawy. Dbanie o śmigłowiec tego typu wymaga jednak korzystania z usług firmy, która ma odpowiednie uprawnienia do jego obsługi. Znakomitym wyborem będzie HeliMax. Zajmuje się ona organizacją zarządzania ciągłą zdolnością do lotu oraz wykonuje naprawy doraźne. Ma ponadto status Zatwierdzonej Stacji Obsługi (AMO).

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy