Materiał Partnera

Rodzaje materacy termoelastycznych. Przegląd rozwiązań

Rodzaje materacy termoelastycznych. Przegląd rozwiązań

Materace termoelastyczne są produkowane ze specjalnej pianki (nazywaną pianką „visco” lub „z pamięcią”), którą wytwarza się m.in. z poliuretanu – tworzywo reaguje na temperaturę ciała i odkształca się, odzwierciedlając jego krzywizny. W zależności od wybranego modelu, produkt może mieć różną sprężystość. Jak dokładnie wyglądają poszczególne rodzaje takich materacy?

Pianka visco została wynaleziona w latach 70. XX wieku przez NASA. Materiał stosowano wtedy w fotelach zajmowanych przez astronautów, aby ograniczyć dyskomfort, który sprawiał nacisk ciała podczas przebijania się przez atmosferę, a także poprawić ich bezpieczeństwo. Materace termoelastyczne pojawiły się dopiero w 1992 r., ale szybko „zrewolucjonizowały” cały rynek. Okazało się, że pianka z pamięcią jest świetnym wypełnieniem dla takich wyrobów i zapewnia kompleksowe wsparcie dla kręgosłupa oraz zmęczonych mięśni, odciążając je po długim dniu.

Popularne modele materacy termoelastycznych 

Opisywane wyroby mogą być w pełni zrobione z pianki visco lub jedynie częściowo. „Klasyczna wersja” takich materacy (wykonana całkowicie z termoelastycznego materiału) charakteryzuje się optymalną sztywnością i zdolnością do rozłożenia nacisku ciała na całą powierzchnię łóżka. Co istotne, wspomniana właściwość sprawia, że model przeciwdziała powstawaniu odleżyn. Jak dodaje firma „Meble K&D”, materace-hybrydy, które są szczególnie popularne, produkuje się m.in. z dodatkiem pianki wysokoelastycznej, dzięki czemu posiadają dwie strefy komfortu.

Na uwagę zasługuje również model kieszonkowy typu „multipocket” z warstwą z pianki visco. Wyrób wyróżnia się właściwościami ortopedycznymi, a także wpływa na krążenie krwi i szybką regenerację mięśni. Sprężyny, które znajdują się w środku, podpierają kręgosłup na każdym z odcinków, a pianka redukuje nacisk ciała. Warto jeszcze wskazać materace termoelastyczne z warstwą lateksową – wspomniane rozwiązanie powoduje, że tzw. „powierzchnia spania” jest bardziej przyjazna dla alergików oraz odporna na ewentualne, niekorzystne działanie wilgoci.

Materace termoelastyczne – dlaczego warto je nabyć? 

Inwestując w wybrany model materaców termoelastycznych, inwestuje się we własne zdrowie – wyrób jest w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie dla kręgosłupa oraz tkanki mięśniowej. Wygodne łóżko skutkuje długotrwałą sprawnością pleców i brakiem dolegliwości bólowych, dzięki czemu można po prostu cieszyć się życiem. Jeśli zadba się o jakość własnego snu, można zacząć każdy poranek z bardziej pozytywnym nastawieniem i większymi pokładami energii.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy