Materiał Partnera

Przewozy busem do Belgii. Najczęściej wybierane kierunki

Przewozy busem do Belgii. Najczęściej wybierane kierunki

Firmy oferujące przewozy busem do Belgii odnotowują wzrastające zainteresowanie klientów tym kierunkiem. Podróżni decydują się na przejazd busem ze względu na stosunkowo niski koszt oraz dużą wygodę przejazdu. Belgia cieszy się popularnością zarówno wśród osób wyjeżdżających w celach zarobkowych, jak i turystów pragnących odwiedzić europejskie kraje. Przekonajmy się, jakie kierunki wyjazdów do Belgii pasażerowie busów wybierają najczęściej.

Do jakich dużych miast wybierają się osoby podróżujące do Belgii?

Zarówno pracownicy zatrudnieni w Belgii, jak i turyści odwiedzający ten kraj jako cel podróży najczęściej wybierają duże miasta. Osobom poszukującym zatrudnienia łatwiej tam znaleźć dobrze płatną pracę stałą lub sezonową. Wiele ofert skierowanych jest do specjalistów z branży budowlanej i elektryków. Nie brakuje również miejsc pracy przy produkcji, w gastronomii lub dla opiekunek i opiekunów osób starszych.

Chociaż największą część pasażerów podróżujących busem do Belgii stanowią tamtejsi pracownicy i ich rodziny, również turyści chętnie wybierają się do tego kraju. Belgia jest pełna atrakcji turystycznych dla osób pragnących obejrzeć zabytkowe budowle czy zwiedzić muzea. Turyści podróżujący do tego kraju najczęściej kierują się do Antwerpii, Brukseli, Brugii czy Gandawy. W miastach tych znaleźć można liczne zabytki oraz muzea oferujące interesujące ekspozycje.

Pozostałe kierunki podróży do Belgii – mniejsze miasta i tereny podmiejskie

Pasażerowie wybierający się do Belgii nierzadko jako kierunek docelowy wybierają tereny podmiejskie i mniejsze miejscowości. Jeśli planujesz podróż do miejsca oddalonego od największych miast, zdecydowanie warto wybrać się w nią busem przewożącym pasażerów w systemie „door to door”. Umożliwia on przejazd bezpośrednio do wybranego miejsca na terenie Belgii z dowolnej lokalizacji w kraju. Mieszkańcy województwa lubuskiego lub dolnośląskiego mogą skorzystać z usług firmy przewozowej Interbus, oferującej nie tylko przejazdy do Belgii, ale również innych krajów europejskich.

Tereny podmiejskie oraz niewielkie miejscowości to cel wielu pracowników sezonowych. Znaleźć tam można oferty pracy w rolnictwie i ogrodnictwie, m.in. przy zbiorze owoców, pielęgnacji roślin czy hodowli zwierząt. Turyści z kolei doceniają malownicze i zróżnicowane krajobrazy. Jednym z popularniejszych kierunków turystycznych są Ardeny. Góry te pełne są szlaków turystycznych dla miłośników aktywnego wypoczynku. Tu również zlokalizowana jest słynna miejscowość uzdrowiskowa Spa. Interesującą dla turystów lokalizacją jest też prowincja Limburgia z parkiem narodowym Hoge Kempen i wieloma innymi atrakcjami.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy