Artykuł sponsorowany

Podróż z niemowlakiem: wybór łóżeczka turystycznego

Podróż z niemowlakiem: wybór łóżeczka turystycznego

Łóżeczko turystyczna to świetna propozycja dla osób, które często podróżują z małym dzieckiem, ale nie tylko. Na jego zakup rodzice decydują się również z innych względów. Taki produkt sprawdza się zarówno na wycieczkach, jak i w domu. Poznaj jego najważniejsze zalety. Ponadto przekonaj się, czym się kierować przy jego wyborze. Podpowiadamy to w poniższym artykule.

Bardzo dużo osób kupuje łóżeczko turystyczne przed narodzinami dziecka. Jest to rozkładany mebel, który umożliwia swobodne podróże z niemowlakiem. Produkt okazuje się odpowiedni przede wszystkim dla rodziców, planujących często wyjeżdżać z maluchem. Poza tym sprawdza się on doskonale w domu jako dodatkowe łóżeczko, które można bez problemu przenosić do różnych pomieszczeń. Umożliwia to stałą kontrolę dziecka, nawet gdy śpi.

Pracownik sklepu online Tyletegotu.pl mówi: Dostępne są różne rodzaje łóżeczek turystycznych. Z pewnością wszystkie zapewniają bezpieczeństwo niemowlaka, ale mogą się różnić wygodą czy wyglądem. Najlepiej wybrać takie łóżeczko, które będzie komfortowe dla dziecka, ale również łatwe do rozkładania i przenoszenia dla rodzica.

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżeczka turystycznego?

Bez wątpienia najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha. Niezależnie od tego, jaki produkt dla dziecka chcesz kupić, zwracaj uwagę na to, czy jest bezpieczny i odpowiedni dla wieku pociechy. Podczas wyboru łóżeczka turystycznego zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zostało wykonane. Najlepiej, aby wyróżniał się wysoką jakością i właściwą grubością. Poza tym mebel powinien mieć zabezpieczenia przed złożeniem – jest to niezwykle istotne dla bezpieczeństwa śpiącego w nim dziecka.

Łóżeczko turystyczne musi być również wytrzymałe. Pamiętaj o jego przeznaczeniu – ma służyć podczas podróży, dlatego powinno być odporne na różne uszkodzenia. Istotne okazuje się zwrócenie uwagi na ograniczenia wagowe. Pamiętaj, by dobierać mebel do wagi swojego dziecka. Używanie zbyt delikatnego łóżeczka może doprowadzić do jego szybkiego zniszczenia. Właściwie dobrane łóżeczko zapewni wygodę malucha, co na pewno jest ważne dla każdego rodzica. Niezależnie od tego, że mebel nie jest wykorzystywany często, powinien umożliwiać komforty sen oraz wypoczynek dziecka.

Duże znaczenie ma również dodatkowe wyposażenie. Być może wydaje Ci się, że wszelkie udogodnienia nie są ważne, skoro nie będziecie używać tego łóżeczka często. Mylisz się, ponieważ im więcej funkcji ma łóżeczko, tym mniej dodatkowych artykułów musisz zabrać w podróż. Niektóre modele łóżeczek są bowiem wyposażone w przewijak, chwytaki dla malucha czy organizery. Te rzeczy znacznie ułatwiają pakowanie się na wycieczkę. Łóżeczko turystyczne często pełni też funkcję kołyski. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie mebla wyposażonego w moskitierę, zwłaszcza jeśli planujecie spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Ochronna siatka zabezpieczy dziecko przed insektami oraz zanieczyszczeniami np. w postaci pyłków. Niektórzy rodzice przy wyborze łóżeczka turystycznego zwracają uwagę również na jego wygląd. Jest to kwestia estetyczna, ale w żaden sposób nie wpływa ona na wygodę czy bezpieczeństwo malucha.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy