Materiał Partnera

Oddanie zegarka na skup. Ile można zyskać?

Oddanie zegarka na skup. Ile można zyskać?

Wiele zegarków, które stanowią nieodłączny element codziennego ubioru, wykonanych jest z cennych materiałów lub pochodzi np. z limitowanych kolekcji. Co stanowi o wartości danego zegarka i ile można zyskać, oddając go do skupu? Na co należy wówczas zwrócić uwagę, by sprzedać dany model możliwe najkorzystniej?

Jakie zegarki przyjmowane są w skupie?

Zarówno lombardy, komisy, jak i inne punkty zajmujące się skupem zegarków chętnie przyjmują wszystkie zegarki, które działają w sposób sprawny, nie posiadają uszkodzeń i mają określoną wartość. Daje to możliwość pozyskania interesującego towaru, a dotychczasowemu właścicielowi uzyskanie środków pieniężnych. Profesjonalną wyceną i skupem wszystkich rodzajów zegarków zajmuje się lombard Diamond District. Odpowiednio wykwalifikowani pracownicy przyjmą zegarki na rękę, smartwatche, zegarki kieszonkowe, pierścionkowe oraz zdobnicze. To zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy dysponują profesjonalnymi narzędziami weryfikującymi pochodzenie urządzeń, określają rodzaj materiału, mechanizmu i ogólną wartość danego modelu zegarka.

Co wpływa na cenę zegarka w skupie?

Kwota, którą można uzyskać za zegarek w skupie, zależy od jego wyceny. Na to zaś wpływa kilka istotnych czynników. Jednym z głównych elementów branych pod uwagę jest marka zegarka, jego numer referencyjny i oznakowanie. Im rzadszy i starszy model, tym większą będzie miał wartość. Istotny jest również materiał, z którego zegarek jest wykonany. Metale takie jak złoto i srebro są wyżej wyceniane niż np. zegarki stalowe.

Na cenę wpływa również obecność kamieni szlachetnych. Zegarek wysadzany diamentami będzie bardziej wartościowy, choćby ze względu na samą obecność tego typu zdobień. Wycena, jaką prowadzi skup zegarków, bierze również pod uwagę stan oferowanego przez właściciela modelu. Im jest lepszy, tym cena będzie wyższa. Przyjmowane są zegarki nowe, używane, a niekiedy nawet uszkodzone, jeśli są to modele zabytkowe, limitowane lub o szczególnej wartości.

Jak zyskać możliwie najwięcej przy oddaniu zegarka do skupu?

Przed sprzedażą zegarka warto odnaleźć wszystkie dokumenty z nim związane, takie jak dowód zakupu, certyfikaty, gwarancje, a także oryginalne opakowanie i zanieść do skupu wraz z samym zegarkiem, gdyż może to wpłynąć na wyższą cenę danego modelu. Istotne jest również zaczerpnięcie opinii o danym kupcu, czy działa w sposób uczciwy i wycenia zegarek zgodnie z jego faktyczną wartością. Ustalenie ceny zegarka w zależności od placówki może się znacznie różnić. Dlatego przed ostateczną sprzedażą warto przeprowadzić wycenę w kilku miejscach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy