Artykuł sponsorowany

Nablatowa czy wpuszczana a może monolityczna - na jaką umywalkę się zdecydować?

Nablatowa czy wpuszczana a może monolityczna - na jaką umywalkę się zdecydować?

Przy dostępnej obecnie ilości modeli umywalek łazienkowych, trudno jest zdecydować się na jedną. Aby wybór był nieco prostszy, warto zapoznać się z wadami i zaletami kilku rozwiązań. Wśród polecanych rodzajów ceramiki znalazły się umywalki nablatowe i wpuszczane w blat. Czym różnią się obydwa typy i który z nich sprawdzi się w wybranej przestrzeni? Zapoznaj się z poradami fachowców.

Wady i zalety umywalek wpuszczanych w blat

Jednym z dostępnych rodzajów umywalek łazienkowych są umywalki wpuszczane w blat. Jeszcze parę lat temu były one najczęściej wybieranymi umywalkami przez klientów. W raz z rozwojem technologii w produkcji umywalek obecnie są one wykorzystywane w łazienkach najrzadziej. Jednym z powodów rzadkiego wyboru tego rodzaju umywalek jest fakt braku dostępności ceramiki o zróżnicowanych wymiarach jak i kształtach. W stosunku do umywalek nablatowych to kropla w morzu. Poza tym ciągle pozostają widoczne ślady łączenia umywalki z blatem za pomocą silikonu, który z czasem niestety przyjmuje czarne naloty z niemożliwością ich usunięcia co zmusza nas do konieczności wymiany silkonu co parę lat. Jednak nie zostały one wycofane z rynku ze względu na swoich fanów. Producenci starają się je reaktywować poprzez unowocześnienie ich wyglądu jak i wymiaru, ale to ciągle za mało. Wiele modeli ceramiki tego typu znajdziesz u dostawcy Ceramik ze Szczecina . Na zastępstwo umywalek wpuszczanych w blat pojawiły się umywalki monolityczne, czyli misy połączone z blatem w jedną całość. Są one świetnym rozwiązaniem nie tylko do domów prywatnych ale też mają zastosowanie w łazienkach hotelowych czy też zakładach kosmetycznych, lekarskich itp. Jak w przypadku umywalek blatowych tu nie mamy łączenia umywalki z silikonem, ponieważ cała ceramika stanowi produkt w jednej zwartej bryle. Umywalki monolityczne są doskonałe w utrzymaniu czystości oraz ze względu na rodzaj materiału, z którego są wykonane, jak Marmonit, PureStone czy Solid Surface ze zmodyfikowaną powłoką żelkotową są materiałem odnawialnym. Wadą jednak dla niektórych klientów może być umiejętność odzwyczajenia się czyszczenia tego rodzaju umywalek żrącymi detergentami oraz materiałami ściernymi.

Dlaczego warto wybrać umywalkę nablatową?

Jak sama nazwa wskazuje, umywalka nablatowa jest przeznaczona do montażu na górnej części szafki, czyli na jej blacie. Stwarza to wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki temu elementowi można funkcjonalnie zagospodarować praktycznie każde wnętrze. Umywalki nablatowe sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i retro. Obecnie można zakupić misy w wielu kolorach i kształtach – okrągłe, owalne, kwadratowe czy prostokątne. Nie musisz także stawiać na biel, która jest powszechnie kojarzona z łazienkami. Producenci oferują obecnie nawet umywalki w bardzo ciemnych odcieniach wykonane nie tylko w ceramice ale w konglomeracie, kamieniu czy szkle. Rozwiązanie to nie jest jednak wolne od wad. Umywalki nablatowe tworzą zakamarki na styku umywalka-blat do których często jest utrudniony dostęp, także zbyt bliski montaż umywalki przy ścianie może skomplikować wyczyszczenie w tym miejscu blatu lub ścianki zewnętrznej umywalki. Jednak, obecnie misy ceramiczne są najczęściej wybierane z pośród innych rodzajów umywalek ze względu na elegancki wygląd i w większości przypadków nowoczesność jaką możemy zobaczyć w wielu projektach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy