Materiał Partnera

Komputer stacjonarny czy laptop - na co się zdecydować?

Komputer stacjonarny czy laptop - na co się zdecydować?

Jeszcze kilka lat temu na rynku królowały komputery stacjonarne. Obecnie znacznie bardziej popularne są jednak laptopy. Każde z tych rozwiązań ma określone wady i zalety. Czym kierować się przy wyborze? Dowiedz się więcej, aby móc wybrać taki sprzęt, który będzie najlepiej spełniał twoje oczekiwania.

Lekkie i mobilne laptopy zdobywają rynek

Komputery przenośne mają wiele zalet. Jak sama nazwa wskazuje, są bardzo łatwe w transporcie i można z nich korzystać z dowolnie wybranego miejsca na Ziemi. Jest to coś, co z pewnością docenią m.in. podróżnicy oraz osoby pracujące w trybie hybrydowym. Warto także wspomnieć o tym, że laptopy będą działać również w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Co bardzo ważne, technologia jest już na tyle zaawansowana, że dobrej jakości laptopy często w żaden sposób nie ustępują komputerom stacjonarnym pod względem wydajności. Nowoczesne laptopy gamingowe są w stanie bez większych problemów poradzić sobie z obsługą najnowszych gier lub programów graficznych.

Jakie zalety mają komputery stacjonarne?

Mimo że klienci coraz częściej stawiają na laptopy, komputery stacjonarne wciąż mają swoich wielbicieli. Różnice w cenie nie są już tak duże, jak kiedyś, lecz nie ulega wątpliwości, że „pecety” wciąż są tańsze od swoich przenośnych odpowiedników. Jeśli zatem zależy nam na wysokiej mocy obliczeniowej, warto zdecydować się na komputer stacjonarny. Montowane w nich procesory i płyty główne są bowiem sporo tańsze i często wydajniejsze niż ich miniaturowe odpowiedniki, które możemy znaleźć w laptopach. Do komputera stacjonarnego można także podłączyć wygodną klawiaturę i duży monitor, co jest bardzo ważne dla wielu użytkowników.

Co wybrać?

Aby dokonać odpowiedniego wyboru pomiędzy laptopem a komputerem stacjonarnym, należy dobrze określić swoje potrzeby. Jeśli zależy nam na dużej mobilności albo po prostu chcemy móc oglądać sobie w łóżku ulubione seriale, lepiej postawić na laptopa. Niemniej jednak komputer stacjonarny wciąż jest topową opcją dla osób, które potrzebują dużej mocy obliczeniowej lub chcą pracować na większym ekranie. Fachowcy ze sklepu komputerowego RAMOFFICE oceniają także, że tradycyjny „pecet” jest dobrym rozwiązaniem dla graczy. Komputery stacjonarne do gier dalej są bowiem sporo tańsze od gamingowych laptopów.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy