Materiał Partnera

Jakie rolety najmniej przepuszczają światło?

Jakie rolety najmniej przepuszczają światło?

Duża ilość dziennego światła z pewnością dodaje wnętrzom przestronności i przytulności. Natomiast nie w każdym pomieszczeniu intensywne nasłonecznienie będzie czymś pożądanym przez domowników. Bardzo często sypialnia czy pracownia muszą być osłonięte, żeby silne promienie słoneczne nie raziły w oczy lub nie odbijały się w ekranie komputera. Które rolety sprawdzą się najlepiej do zaciemniania?

Kolor rolet ma znaczenie

Pierwszym kryterium wyboru rolet jest ich odcień. Im jest ciemniejszy, tym zyskuje się większą ochronę przed promieniami słonecznymi.

Zaciemniająco zadziałają rolety rzymskie czy klasyczne w kolorze brązowym, granatowym, czarnym lub butelkowej zieleni.

Według różnych danych w ten sposób można uzyskać nawet o kilkadziesiąt procent większe zaciemnienie w porównaniu z roletami z jasnym materiałem w barwie kremowej, białej lub jasnoszarej.

Grubość materiału

Kolejna rzecz to rodzaj materiału, z jakiego wykonano rolety. Jeśli zależy Ci na tym, by pomieszczenie miało jak najmniej rozproszonego światła, wybierz taki wariant, który będzie wykonany z tkaniny o wysokiej gramaturze.

Gęsty splot zdecydowanie zwiększa właściwości zaciemniające osłony okiennej.

Specjalne rolety zaciemniające

Jeśli zależy Ci na tym, by stopień przenikania dziennego światła był jak najmniejszy, możesz wybrać najpewniejsze rozwiązanie w postaci rolet zaciemniających.

Takie produkty stworzono specjalnie z myślą o klientach poszukujących idealnej dekoracji na okno do sypialni czy do domowego gabinetu. Artykuły tego typu pozwalają cieszyć się komfortowym wypoczynkiem nawet podczas słonecznych poranków, intensywnych zachodów słońca czy upalnego południa.

W zależności od wybranego modelu można uzyskać o 70 do nawet 100 procent zaciemnienia.

Gdzie kupować sprawdzone rolety do zaciemniania wnętrz?

Warto wybierać sprawdzone rozwiązania, które będą się dobrze sprawdzać przez długie lata. Dlatego dobrym pomysłem będzie kupowanie rolet u renomowanego dostawcy.

Jest nim firma MARXUS, która od ponad 25 lat dostarcza klientom najbardziej jakościowe osłony okienne wewnętrzne i zewnętrzne.

To, co ich wyróżnia, to między innymi szeroki asortyment na stronie internetowej. Na pierwszy plan wysuwają się u nich żaluzje okienne w wielu wariantach oraz rolety tekstylne i rolety dzień noc.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy