Materiał Partnera

Jakie produkty można znaleźć w hurtowniach budowlanych?

Jakie produkty można znaleźć w hurtowniach budowlanych?

Hurtownie budowlane to miejsca, w których zaopatrują się firmy remontowo-budowlane, a także klienci detaliczni. W hurtowni dostępny jest szeroki asortyment materiałów budowlanych w atrakcyjnych cenowo ofertach. Kupując w hurtowni, można mieć pewność, że wybieramy produkty pochodzące od najlepszych i sprawdzonych producentów, co stanowi o przewadze hurtowni nad marketami budowlanymi.

Co można kupić w hurtowni budowlanej?

Przeglądu asortymentu dokonaliśmy na podstawie oferty hurtowni materiałów budowlanych LogBud z Białegostoku. Dostępne są:

  • Elementy wykończeniowe i zestawy suchej zabudowy

  • Materiały izolacyjne

  • Folie budowlane

  • Chemia budowlana

  • Narzędzia i elektronarzędzia

  • Materiały ścierne

  • Ogrodzenia betonowe i panele ogrodzeniowe

  • Płyty OSB

  • Materiały elewacyjne

Oprócz tego w dobrej hurtowni budowlanej kupić można różnego typu systemy mocowania, takie jak kołki, wkręty, śruby, nakrętki, podkładki, kotwy, zasuwy, złącza, zawiasy oraz systemy mocowań dachowych, fasadowych, mocowania samowiercące i wstrzeliwane. A zatem w hurtowni dostępny jest głównie asortyment dla specjalistów.

Dlaczego warto kupować w hurtowni budowlanej?

W porównaniu do marketów hurtownie budowlane oferują asortyment o zdecydowanie wyższej jakości, czego doskonałym przykładem są dostępne we wspomnianej hurtowni w Białymstoku elektronarzędzia, które pochodzą z dystrybucji cenionych na rynku producentów oraz szeroka gama dodatkowego, oryginalnego osprzętu w postaci części wymiennych i końcówek roboczych. Liczy się także specjalistyczna wiedza – pracownicy hurtowni budowlanych znają parametry techniczne oferowanych wyrobów i mogą pomóc w dokonywaniu dobrych decyzji zakupowych.

Kolejna kwestia to różnice w asortymencie – markety budowlane oferują głównie materiały wykończeniowe oraz dekoracyjne. Ciężko jest zatem zaopatrzyć się w markecie na etapie budowy stanu surowego domu. Natomiast w dobrze wyposażonej hurtowni kupić można wszystkie materiały, jakie potrzebne będą przez cały okres budowy. Co więcej, współpraca z jednym dostawcą popłaca – stali klienci często mogą liczyć na spore rabaty lub preferencyjne warunki zakupu zwłaszcza przy większych ilościach. Poza tym hurtownie współpracują z wykonawcami, a zakup materiałów przez firmę budowlaną oznacza niższą stawkę podatku VAT.

Hurtownie budowlane zwykle dysponują własną flotą aut dostosowanych do przewozu dużych i ciężkich ładunków. Bardzo często są to samochody z żurawiami typu HDS, które ułatwiają załadunek towaru w hurtowni i jego rozładunek w miejscu docelowym.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy