Artykuł sponsorowany

Jakie myjki wykorzystuje się w warsztatach?

Jakie myjki wykorzystuje się w warsztatach?

Czyszczenie, mycie i odtłuszczanie jest ważnym etapem wielu procesów produkcyjnych. Stosowane są najczęściej podczas przygotowywania detali do kolejnej fazy obróbki lub do lakierowania proszkowego. Niezastąpionym urządzeniem do tego typu czynności są automatyczne myjki przemysłowe. Dowiedz się, jak działają i jakie myjki wykorzystuje się w warsztatach.

Czym są myjnie automatyczne?

Myjnie przemysłowe to duża grupa urządzeń do mycia, czyszczenia i odtłuszczania różnego typu detali i elementów. Znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu, a także w warsztatach i zakładach rzemieślniczych. Myjki automatyczne zbudowane są z solidnej obudowy, wykonanej z nierdzewnej blachy stalowej oraz z takich podzespołów, jak pompy, grzałki, dysze i systemy filtracyjne. Ważnym elementem są też kosze siatkowe do umieszczania czyszczonych przedmiotów.

Jak działają myjki przemysłowe?

Wszystkie automatyczne myjki warsztatowe pracują, wykorzystując natrysk wody pod dużym ciśnieniem. Cykl mycia rozpoczyna się od podgrzania wody do odpowiednio zaprogramowanej temperatury. Podgrzana woda, dzięki pracy pomp, pod dużym ciśnieniem kierowana jest poprzez trójramienny układ dysz na czyszczone obiekty. Myte detale znajdują się w koszach siatkowych, które mogą być także koszami obrotowymi, co pozwala na precyzyjne czyszczenie i odtłuszczanie z każdej strony. Nowoczesne myjki warsztatowe mają zdefiniowany czas pracy, co oznacza, że automatycznie się wyłączają. Z szeroką gamą myjni przemysłowych można się zapoznać, przeglądając ofertę  dystrybutora myjek warsztatowych Auer z Warszawy, który jest też dostawcą systemów śrutowniczych i maszyn do piaskowania.

Zastosowanie myjek warsztatowych

Myjnie przemysłowe znajdują zastosowanie w produkcji przemysłowej w wielu branżach, w których konieczne jest czyszczenie detali przed i po procesach produkcyjnych. Wykorzystywane są przy fosforanowaniu, odtłuszczaniu i usuwaniu wiórów. W serwisach  samochodowych użyteczne są przy regeneracji wielu podzespołów – turbosprężarek, skrzyń biegów czy elementów silnika. Stosowane są w warsztatach i lakierniach proszkowych oraz wszędzie tam, gdzie produkowane są i obrabiane detale, również te drobne i o skomplikowanych kształtach. Myjnie warsztatowe znakomicie radzą sobie z każdym brudem, kurzem i osadem.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy