Materiał Partnera

Jak przeprowadzić kontrolę silnika hydraulicznego po naprawie?

Jak przeprowadzić kontrolę silnika hydraulicznego po naprawie?

Silniki hydrauliczne to serce wielu maszyn górniczych, przemysłowych czy budowlanych. System ten składa się m.in. z pompy zmieniającej energię obrotową na ciśnienie. Niestety system narażony jest na usterki, które wynikają z intensywnej eksploatacji silnika. Warto pamiętać, że poza sprawną naprawą, wymaga także odpowiedniej kontroli działania. Jak to zrobić?

Na czym polega naprawa silników hydraulicznych?

Naprawa silników hydraulicznych związana jest z demontażem systemu na poszczególne części, dzięki czemu specjaliści mogą dokładnie sprawdzić ewentualne uszkodzenia i stan zużycia każdego elementu. Następnie przygotowywana jest ekspertyza zawierająca bardzo ważne informacje o zużyciu i uszkodzeniu części silnika. W przypadku, gdy są to rozległe zmiany i regeneracja nie opłaca się, zaleca się wymianę jednostki na nową. Gdy naprawa hydrauliki siłowej jest możliwa do przeprowadzanie, wtedy po ekspertyzie czyści się poszczególne elementy, naprawia je lub wymienia na nowe.

Jak wykonać testy silnika hydraulicznego?

Nawet po udanej naprawie silnika hydraulicznego, nie może być użytkowany od razu. Konieczne jest wykonanie specjalnych testów, które pozwalają zweryfikować pracę silnika w rzeczywistych warunkach. Pozwala to sprawdzić, czy parametry urządzenia osiągają poprawne wartości przy działaniu maksymalnego obciążenia. To z kolei pozwala stwierdzić, czy silnik może być bezpiecznie użytkowany. Testy te to także sposób na dokonanie ewentualnych regulacji podzespołów i prędkości silnika. Pozwalają również wykryć różne wycieki i sprawdzić, czy poprawnie zmieniane są biegi. Poddany takim testom silnik może zostać bezpiecznie zamontowany w urządzeniu i stosowany przez długi czas. Dlatego naprawa i regeneracja komponentów hydrauliki siłowej Hydro-Dyna cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów.

Dlaczego watro naprawiać silniki hydrauliczne?

Silnik hydrauliczny to bardzo ważna część w całym układzie, który niestety narażony jest na częste usterki. Naprawa poszczególnych elementów wymaga jednak profesjonalnego podejścia, które zminimalizuje ryzyko ewentualnych błędów. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybierać renomowane firmy serwisujące silniki hydrauliczne. Profesjonaliści posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, które nauczyły ich szybkiej i sprawnej regeneracji silników. W efekcie przedsiębiorcy nie muszą martwić się np. o przestoje w pracy urządzeń i maszyn.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy