Jak przebiega proces kaszerowania?
Pudełka kaszerowane to opakowania, które sprawdzają się w przypadku wielu produktów, łącząc w sobie niezwykle estetyczny wygląd z dobrą odpornością na uszkodzenia. Są niezastąpione zarówno, jeżeli chodzi o sprzedaż wyrobów przeznaczonych dla wymagających klientów, jak i pakowanie prezentów czy przechowywanie przedmiotów. Ich zaletą jest też możliwość łatwego dopasowania ich kolorystyki do potrzeb zamawiającego.
Czym wyróżniają się opakowania kaszerowane?
Opakowanie jest ważnym składnikiem produktu, zapewniając mu ochronę przed uszkodzeniami, zgubieniem poszczególnych składników czy zabrudzeniem, a także gwarantując odpowiedni poziom estetyki oraz dając możliwość umieszczenia dodatkowych informacji, a przede wszystkim treści reklamowych zachęcających do zakupu. Wśród jednych z najczęściej wybieranych opakowań znajdują się pudełka kartonowe i tekturowe, oferowane w niezliczonych rozmiarach i kształtach. Choć materiały te ze względu na swoją twardości i sztywność bardzo dobrze chronią zawartość, oferują jednak ograniczone możliwości, jeżeli chodzi o wykonywanie nadruków. Ich charakterystyka wyklucza skorzystanie z druku offsetowego, dającego najlepsze efekty, jeżeli chodzi o jakość. Kartony i tektury nie oferują też odpowiedniego wyglądu, ponieważ nawet po zadruku innymi możliwymi technikami np. z użyciem druku fleksograficznego lub sitodruku ich powierzchnia pozostaje matowa i nieatrakcyjna. Rozwiązaniem są pudełka kaszerowane, które w zależności od potrzeb pozwalają na połączenie fotorealistycznego druku lub dowolnej kolorystyki z wytrzymałością kartonu albo tektury.
Przeczytaj również: Zastosowania opakowań kaszerowanych
W jaki sposób tworzy się opakowania kaszerowane?
Pudełka kaszerowane powstają z połączenia kartonu albo tektury stanowiących rdzeń z papierem, który może być w dowolny sposób barwiony, powlekany, lakierowany, metalizowany albo pokryty wysokiej jakości nadrukami. Arkusze obu materiałów są ze sobą sklejane, a następnie poddawane kolejnym procesom produkcyjnym pozwalającym na osiągnięcie oczekiwanego kształtu. Na ogół wiąże się to ze sztancowaniem materiału z użyciem odpowiedniego wykrojnika, a nierzadko także bigowaniem polegającym na nagniataniu w celu późniejszego łatwiejszego załamania tektury lub kartonu. W zależności od potrzeb pudełka mogą być następnie klejone albo składane. Warto wspomnieć, że papier używany do kaszerowania może być dodatkowo uszlachetniony np. lakierowany lub foliowany. Produkcją pudełek kaszerowanych zajmuje się firma Media Gold. W jej ofercie znajduje się także wytwarzanie różnych akcesoriów tekturowych np. segregatorów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana