Artykuł sponsorowany

Jak pozbyć się komarów?

Jak pozbyć się komarów?

Letnie wieczory to idealny czas na spędzanie czasu ze znajomymi na zewnątrz. Niestety jest jedna rzecz, która może uprzykrzyć miłe spotkanie niejednej osobie. Trudno znaleźć bardziej irytującą rzecz od latających dookoła komarów. Ugryzienie komara może wywołać nie tylko swędzenie, ale również różnego rodzaju choroby. Dlatego warto poszukać skutecznego sposobu na wyeliminowanie tych szkodników. Poznaj najlepsze pomysły na pozbycie się komarów.

Co jest najlepsze na komary w ogrodzie?

Organizujesz grilla w swoim ogrodzie? Czeka Cię wieczorne wylegiwanie się na leżaku po ciężkim, upalnym dniu? A może wybierasz się nad wodę. W każdym z tych przypadków najprawdopodobniej będziesz mieć niemiłe wspomnienia z komarami.

Te owady są wyjątkowo dokuczliwymi stworzeniami, a ich obecność może popsuć humor każdemu. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym w większym lub mniejszym stopniu możesz się ich pozbyć. Jak uniknąć konfrontacji z tymi małymi, brzęczącymi stworzeniami?

Jednym z popularniejszych rozwiązań są różnego rodzaju preparaty odstraszające. Chemiczne spraye zawierają drażniące dla komarów składniki. Dzięki temu nie będą one już tak chętne do ugryzienia Cię.

Kolejną ciekawą propozycją są świece. Palące się świece dzięki swojemu zapachowi nie tylko skutecznie odstraszą wszelkiego rodzaju natarczywe owady, ale również wytworzą klimatyczną atmosferę.

Ogródek to miejsce, w którym spędzasz większość swojego wolnego czasu? Zadbaj o to, aby takie miejsce było nie tylko bezpieczne od komarów, ale przy okazji ładnie zaaranżowane. Niektóre rośliny mają właściwości odstraszające komary. Należą do nich między innymi pelargonie pachnące, lawenda czy mięta. W ten sposób możesz urozmaicić swój ogródek o dodatkową roślinność. Więcej informacji na temat walki z komarami znajdziesz na stronie Wpzperfekt.pl

3 sposoby na pozbycie się komarów z domu

Komary to stworzenia, które są wyjątkowo dokuczliwe na zewnątrz. Nierzadko dochodzi jednak do sytuacji, kiedy dostają się one również do wnętrza domu. Jak tego uniknąć? Tutaj szczególnie polecane są moskitiery. Są to siatki na okna, które zabezpieczą otwór okienny przed dostaniem się do środka wszelkiego rodzaju owadów. Można również zdecydować się na naturalne opryski na komary, których zapach sprawi, że owady nie będą podlatywać do okna.

Ciekawym rozwiązaniem są również lampy owadobójcze. Zwabione za pomocą światła UV komary podlecą do lampy, która porazi je prądem elektrycznym. Warto zaznaczyć, że takie urządzenia są w pełni bezpieczne dla człowieka.

Skutecznym sposobem na wypędzenie komarów z domu są rośliny balkonowe. Kwiaty odstraszające komary wbrew pozorom mogą okazać się naprawdę skuteczne.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy