Materiał Partnera

Jak dobrać odpowiednie czyściwo przemysłowe?

Jak dobrać odpowiednie czyściwo przemysłowe?

W miejscach, gdzie odbywa się produkcja lub działa wiele maszyn z użyciem różnych surowców, sprzątanie jest jedną z kluczowych czynności. Nie zawsze jednak ogólnodostępne środki czystości są wystarczające. Na szerszą skalę niewielkie opakowania nie są ani ekonomiczne, ani wygodne w stosowaniu. W takich sytuacjach niezbędne jest czyściwo przemysłowe. Jak je dobrać?

Czym jest czyściwo przemysłowe?

Czyściwo przemysłowe to specjalne materiały i środki czyszczące stosowane w zakładach przemysłowych do utrzymywania porządku. Z racji wielu rodzajów i odpowiedniego przeznaczenia znacznie skuteczniej czyszczą silne i trudne do usunięcia tradycyjnymi detergentami zabrudzenia. Zazwyczaj stosuje się je do usuwania nieczystości ze smarów, farb, olejów i innych używanych w zakładach substancji. Służą do oczyszczania stołów warsztatowych, maszyn i narzędzi. Niektóre rodzaje czyściw stosowane są również do polerowania. Dobrej jakości czyściwa różnego rodzaju i przeznaczenia oferuje dystrybutor chemii profesjonalnej Petrus Serwis. To renomowana firma świadcząca usługi porządkowe i sprzedająca produkty do czyszczenia dobre jakościowo.

Rodzaje czyściw przemysłowych i ich przeznaczenie

Branża gastronomiczna, budowlana, hotelowa i sprzątająca potrzebuje czyściwa, które radzi sobie z czyszczeniem i wycieraniem różnych powierzchni. W tym przypadku świetnie sprawdzają się czyściwa papierowe wyprodukowane na bazie celulozy. Cechuje je wysoka chłonność wody oraz detergentów. Czyściwo przemysłowe dostępne jest w 3 rodzajach w zależności od stopnia zabrudzenia. Niekiedy jednak utrzymanie porządku i konserwacja dotyczy powierzchni delikatnych i wymagających precyzyjnego podejścia. Wówczas idealne będzie czyściwo przemysłowe bezpyłowe, które doskonale zbiera zabrudzenia pochodzenia organicznego i technicznego. Dzięki niemu możliwe jest czyszczenie drobnych elementów podatnych na zabrudzenia i porysowania jak np. elektronika.  To najlepszy wybór dla branży medycznej, kosmetycznej i laboratoryjnej.

Bardzo szeroko stosowane jest także czyściwo przemysłowe włókninowe (bawełniane). Sprawdzi się w większości branż, łącznie z medyczną i spożywczą. Cechuje je miękkość i elastyczność, dzięki czemu możliwe jest czyszczenie trudno dostępnych miejsc, poszczególnych części maszyn itp. powierzchni. Wybierając czyściwo przemysłowe, należy zwrócić uwagę na niezbędne certyfikaty, takie jak np. ISEGA dla kontaktu z żywnością czy Ecolabel oznaczające biodegradowalność i nieszkodliwość dla środowiska. Gwarantuje to pewny produkt dobrej jakości.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy