Czym masy szpachlowe można nanosić metodą natryskową?
Masy szpachlowe nanoszone metodą natryskową to bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwala uzyskać szybki i zadowalający efekt. Poza tym znacznie zwiększa wydajność pracy i oszczędza materiał. Gładź natryskowa gwarantuje taką samą grubość na całej wykańczanej powierzchni. Należy jedynie pamiętać o tym, aby korzystać ze specjalnie dedykowanej w tym celu masy szpachlowej. O czym jeszcze pamiętać?
Jak nakładać masy szpachlowe metodą natryskową?
Nakładanie mas szpachlowych metodą natryskową jest możliwe dzięki zastosowaniu agregatów szpachlarskich. To urządzenia, które umożliwiają w krótkim czasie nanoszenie równomiernych powłok murarskich. Są bardzo oszczędne, wytwarzając niewiele odpadów w porównaniu z ręcznymi technikami. To także stosunkowo lekkie i mobilne maszyny, dzięki czemu mogą być wykorzystywane praktycznie wszędzie. Do ich zalet należy prostota obsługi, użytkowania i czyszczenia. Agregaty malarskie pompują oraz sprężają farbę bez zastosowania powietrza. Następnie jest przetłaczana pod wysokim ciśnieniem przez małą dyszę, pozwalając uzyskać jednolitą gładką powłokę malarską.
Jak nauczyć się nakładać masy szpachlowe metodą natryskową?
Nakładanie mas szpachlowych metodą natryskową to duże ułatwienie w pracy, które niestety nie jest tak prosta, jak mogłyby się wydawać. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalistycznych kursów szpachlowania, które obejmują instrukcję właściwej obsługi agregatu. Centrum szkoleń i dystrybutor agregatów malarskich PAGAT prowadzi zarówno indywidualne, jak i grupowe kursy. W ramach spotkań uczestnicy mogą poznać teorię dotyczącą budowy agregatu, a także zapoznać się z praktycznymi sposobami szpachlowania masami. Specjaliści rzetelnie przedstawią, jak można precyzyjnie wykończyć powierzchnię ścian i sufitów.
Nakładanie mas szpachlowych metodą natryskową – jakie ma zalety?
Nakładanie mas szpachlowych metodą natryskową to przede wszystkim ogromna oszczędność materiału oraz czasu pracy. Agregaty malarskie pozwalają uzyskać równej grubości warstwę na całej powierzchni ściany. Ułatwia to późniejsze prace z łatą lub długą szpachlą. Dodatkowo współpraca z agregatem nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, ponieważ gotową masę trzeba tylko wlać do zbiornika urządzenia i uruchomić je. Materiał zostaje wygodnie i szybko naniesiony na powierzchnię.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana