Czym charakteryzują się aromaty do zanęt wędkarskich?

Aromaty do zanęt wędkarskich mają za zadanie przyciągnąć uwagę ryb i sprawić, że będą bardziej podatne na przynętę. Dzieje się tak ze względu na substancje, które przechwytywane są przez receptory. Dzięki temu zwierzę chętniej podpływa, aby zweryfikować źródło zapachu. Ryby chętnie korzystają ze zmysłu węchu, ponieważ pomaga im poruszać się i żerować. Czym się wyróżniają te aromaty?
Aromaty do zanęt wędkarskich – czym się charakteryzują?
Aromaty do zanęt wędkarskich mają za zadanie podniesienie atrakcyjności smakowej zanęty i efektywności połowów. Aromaty poddawane są stałej kontroli i nadzorowi służb weterynaryjnych, dlatego zapewniają całkowite bezpieczeństwo i spełnianie wymagań jakościowych. Można wyróżnić m.in. aromaty płynne i proszkowe, dlatego każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Produkty sypkie powstają dzięki nanoszeniu metodą natryskową skoncentrowanych substancji na krzemionkę. W efekcie aromat zachowuje na długo swój zapach.
Gdzie kupić aromaty do zanęt wędkarskich?
Aby aromaty do zanęt wędkarskich spełniały swoje zadanie i poprawiały komfort połowów, warto decydować się na ich zakup od renomowanych wytwórni aromatów. Specjaliści proponują produkty spełniające wymagające normy bezpieczeństwa i przepisów prawa, m.in. rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 767/2009 z dnia 13 lipca 2009 r., rozporządzenie (WE) Nr 183/2005 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 stycznia 2005 czy (WE) NR 1831/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 września 2003 r. Jedną z takich firm jest wytwórnia aromatów Hoffmann, która gwarantuje, że aromaty do zanęt nie zaszkodzą zwierzętom. Specjaliści do produkcji aromatu korzystają z mikrokapsułkowania w cząsteczce maltodekstryny, stosując specjalne wieże rozpyłowe, co podnosi efektywność produkcji.
Jaki aromat do zanęty wybrać?
Powszechnie przypisuje się skuteczność różnych aromatów w zależności od pory roku oraz gatunków ryb. Dlatego z aromatów słodkich i owocowych korzysta się głównie latem, a korzennych wiosną i jesienią. Ryby karpiowate preferują z kolei słodkie zapachy – banana czy kokosa. Udając się na połów leszcza, warto natomiast skusić się na aromat o zapachu cynamonu czy przypraw korzennych. Anyż sprawdzi się w przypadku sandaczy, a goździki dla karpi, leszczy i płoci.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Hola Lola Karolina Szkołyk
Firmy handlowo-usługowe woj. kujawsko-pomorskie87-200 Wałycz, Myśliwiecka 12
-
Słoneczny Doradca Pompy Ciepła Usługi Hydrauliczne Kotły c.o Podkarpackie
Handel - pośrednictwo woj. podkarpackie35-001 Rzeszów, Krakowska 20