Artykuł sponsorowany

Czy zegarek można zastawić?

Czy zegarek można zastawić?

W przypadku braku gotówki ludzie najczęściej decydują się na różne pożyczki i chwilówki. Dobrą opcją (choć przy wysokim oprocentowaniu) jest także oddanie przedmiotów pod zastaw w lombardzie. Na czym polega ta procedura? Co można oddać pod zastaw? Jak to wygląda w przypadku zegarków? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Na czym polega zastaw w lombardzie?

Oddanie przedmiotu pod zastaw w lombardzie oznacza dostarczenie danej rzeczy do przechowania na określony czas (zazwyczaj miesiąc). Otrzymuje się za to gotówkę. To tzw. pożyczka pod zastaw (bez żadnej weryfikacji, przy dużych prowizjach i oprocentowaniu). Po upływie określonego terminu uregulowania zobowiązania przedmioty przepadają, czyli zostają na zawsze w lombardzie.

Pod zastaw oddaje się zazwyczaj mienie ruchome.

Profesjonalnym lombardem i kantorem jest firma Lombard Kraków, działająca głównie na terenie Krakowa i Skawiny. Przedsiębiorstwo specjalizuje się m.in. w skupie złota, biżuterii, zegarków, kamieni szlachetnych, numizmatyki, elektroniki, nieruchomości.

Korzystanie z usług lombardu ma wiele zalet -  po podpisaniu umowy pieniądze otrzymujemy od razu do ręki. Ustalony termin spłaty da się zazwyczaj odroczyć, a samo zastawianie przedmiotów nie zajmuje wiele czasu.

Co można zastawić w lombardzie?

W lombardzie można zastawić wiele rzeczy o wartości materialnej. Jeżeli danego przedmiotu nie da się wycenić, lombard nie ma obowiązku przyjmować go.

W owym miejscu można zastawić m.in. złoto, srebro, platynę. Wiele osób oddaje biżuterię i właśnie zegarki. Zastawia się także sprzęt elektroniczny (telefony komórkowe, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne), sprzęty RTV i AGD, rowery, skutery, elektronarzędzia, sprzęt sportowy, wędkarski i militarny, papiery wartościowe. Niektórzy decydują się oddać zabytkowe obrazy i dzieła sztuki, które zazwyczaj wyceniane są na duże sumy.

Czy w lombardzie można zastawić każdy zegarek?

Zegarki, które zastawia się w lombardzie, muszą mieć jakąś wartość. Jeżeli są to najtańsze i najprostsze elementy, najprawdopodobniej nie zostaną przyjęte przez pracowników. Im droższy i bardziej zadbany zegarek, tym lepiej.

Podobnie wygląda to z innym sprzętem, np. porysowany telefon komórkowy z pewnością zostanie odrzucony. Wiele zależy także od wielkości lombardu – małe lokale nie przyjmą sprzętu o dużych gabarytach. Warto nadmienić, że niechętnie przyjmowane są ubrania (nawet o sporej wartości). Czasami uda się zastawić futro lub designerską suknię ślubną, jednak wiele zależy od dobrej woli pracowników.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy