Materiał Partnera

Co warto wiedzieć, zanim zacznie się malowanie obrazu po numerach?

Co warto wiedzieć, zanim zacznie się malowanie obrazu po numerach?

Malowanie po numerach to coraz bardziej popularny sposób na spędzanie wolnego czasu przez dzieci, dorosłych, jak i seniorów. Zanim jednak zaczniemy malować obrazy, warto zapoznać się z kilkoma wskazówki, dzięki którym będzie nam nie tylko prościej wybrać odpowiedni obraz, ale również sprawnie rozpocząć przygodę z rysowaniem numerami!

Jak wybrać obraz do malowania po numerach?

Aby mieć pewność, że rysowanie przyniesie nam frajdę, ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego obrazu dopasowanego do poziomu naszych umiejętności. Co więcej, dobrym wyborem będzie też taki rysunek, który nam się podoba. Wtedy będzie nam o wiele prościej utrzymać motywację i dążyć do skończenia dzieła.

W ofercie Twoje-Hobby znajdziemy wiele motywów obrazów od zwierząt, przez portrety po krajobrazy, a więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym, jeśli nigdy wcześniej nie podejmowaliśmy żadnej aktywności plastycznej, warto postawić na zestawy dla początkujących. Przy każdym obrazie do malowania znajdziemy informacje o poziomie trudności określonym w skali od 1 do 5.

Niezbędne akcesoria

Do rysowania numerami potrzebować będziemy także kilku artykułów. Nie musimy zaopatrywać się w pędzle ani farby, ponieważ zawsze znajdują się one w zestawie do malowania numerami. Musimy jednak samodzielnie zorganizować kubek z wodą oraz ręcznik papierowy lub szmatkę, które posłużą nam do płukania pędzli i odsączania nadmiaru wody.

Jeśli zależy nam na wygodzie, możemy także zastanowić się nad zakupem sztalugi. Dzięki niej dodatkowo będziemy mogli utrzymać prawidłową pozycję ciała podczas malowania.

Malowanie numerami - jaką technikę wybrać?

Technik malowania obrazów numerami istnieje wiele i najważniejsze jest to, żebyśmy dopasowali ją do naszych preferencji. Pierwszą możliwością jest rozpoczęcie od jednego koloru i pokrycie nim wszystkich pól oznaczonych numerem na obrazie. Dopiero później możemy przechodzić do innych odcieni kolorystycznych.

Inni z kolei wolą malować w ten sposób, że pokrywają pola różnymi kolorami na przemian. W takim przypadku musimy jednak pamiętać o dokładnym opłukaniu pędzla z poprzedniej farby. Poza tym możemy rozpocząć zarówno od lewej do prawej strony, jak i z góry do dołu.

Lepiej, jeśli zaczniemy od najjaśniejszej farby. W razie pomyłki na początku o wiele łatwiej będzie nam zmienić jasny kolor na ciemny. Co więcej, musimy pamiętać, żeby podczas malowania mniejszych pól, używać mniejszych, specjalnie dopasowanych do niewielkich powierzchni pędzelków.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy