Materiał Partnera

Budujemy kiosk. Dlaczego warto postawić na obiekt z płyty wielowarstwowej?      

Budujemy kiosk. Dlaczego warto postawić na obiekt z płyty wielowarstwowej?      

Modułowa technologia wznoszenia obiektów budowlanych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. I nic dziwnego – w końcu to szybki, tani i nieskomplikowany sposób na postawienie budynku. Jednym z materiałów, który często wykorzystuje się w tym celu jest płyta wielowarstwowa. W artykule piszemy, dlaczego warto zdecydować się na budowę kiosku handlowego z płyty wielowarstwowej.   

Czym są płyty wielowarstwowe?

Płyty wielowarstwowe to materiał budowlany stosowany do osłony szkieletu konstrukcji budowli. Wykorzystywane są do budowy hal, magazynów, pawilonów gastronomicznych czy kiosków handlowych. Płyta składa się z okładzin blaszanych oraz wypełnienia termoizolacyjnego. W zależności od rdzenia (izolacji) wyróżnia się następujące rodzaj płyt wielowarstwowych: 

  • styropianowe: są wytrzymałe i łatwe w montażu, doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów związanych z branżą spożywczą;

  • poliuretanowe: cechują się cienkim przekrojem i bardzo dobrą termoizolacyjnością. 

Wśród zalet płyt warstwowych można wymienić m.in.:

  • odporność na działanie czynników atmosferycznych;

  • wysoki poziom szczelności ogniowej,

  • dużą wytrzymałość. 

Jak powstaje kiosk z płyt wielowarstwowych?

Obiekty handlowe z płyt warstwowych zazwyczaj mają niewielki metraż – przeważnie powierzchnia nie przekracza 20m2. Podstawę ich konstrukcji stanowią kształtowniki zimnogięte. Profile tego typu to prefabrykowane materiały budowlane, które nie wymagają dodatkowej obróbki na miejscu budowy. Na tak przygotowany stelaż mocowana jest następnie okrywa typu lekkiego wykonywana z płyt warstwowych. Okna w kioskach handlowych zwykle wybierane są w wersji aluminiowej lub z PVC. Jedną z firm zajmujących się konstrukcją obiektów z płyty obornickiej (warstwowej) jest Ramal – budownictwo modułowe.  

Dlaczego warto zdecydować się na budowę z płyty warstwowej?

Na budowę pawilonów, kiosków, magazynów i wielu innych obiektów z płyty wielowarstwowej warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy zależy nam na szybkim wzniesieniu budowli. Korzyścią takiego wyboru jest również stosunkowo niska cena, w porównaniu do innych technologii budowlanych. Konstrukcje z tego materiału charakteryzują się walorami estetycznymi, co jak wiadomo, jest ważne dla pozytywnego wizerunku firmy. Na uwagę zasługuje również niska przepuszczalność termiczna płyt. Oznacza to, że obiekty tego typu pozwalają zaoszczędzić na rachunkach. 

 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy